SANAT

Çocukluğun Gizli Yüzleri By Ron Oliver

İngiliz fotoğrafçı Ron Oliver, otuz yılı aşkın bir süredir, çocuklarının portrelerine daha sanatsal ve daha az duygusal bir yaklaşım tercih ediyor. yani konsept aile fotoğrafçısı.

Meslek hayatına liseden mezun olduktan sonra 18 yaşında fotoğrafçı olarak başladı ve 1980’lerde ve 90’larda yayınlanan sayısız fotoğraf kitabının koleksiyoncuların eşyaları haline geldi ve elde etmekte bir okadar zor.

Oliver’ın misyonu, bir kişinin özünü yakalamak ve onu modellerin kendileri hakkında paylaştığı fikir ve düşüncelerden kaynaklanan çarpıcı derecede saf ve güçlü portrelere çevirmektir. İmajları güçlü, duygusal, gizemli ve düşündürücü olabilir. Bir Ron Oliver portresi , bir fotoğraf çekiminden çok daha fazlasıdır.

Bir başka konsept fotoğraf sanatçısı david hamilton hakkındaki yazımıza burdan ulaşabilirsiniz.

İngiliz fotoğrafçı Ron Oliver’ın “Hidden Faces of Childhood – Çocukluğun Gizli Yüzleri” adlı fotoğraf kitabı ; Oliver, erkek ve kız çocuklarının dünyasında ve aile portrelerinde muazzam bir eser.

kitap sayfası - ron oliver - cocuk fotoğrafları
Hidden Faces of Childhood – ron oliver

Halen Avrupa’nın her yerinde sergiler düzenlerken, çeşitli gazete, dergi ve televizyonlarda da çalışmakta ve dünyanın her yerinden istenen aile portreleri çekmekte ve sanatsallaştırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu