BLOG

Adidas Sneaker Efsaneleri

Tüm Zamanların En çok Satan Adidas Sneaker ları

Adidas inanılmaz başarılı UltraBOOST gibi modellerinden sonra bile , gerçekte , adidas’ın başarısı tek bir modelin çok ötesinde. Adidas yıllarca spor ayakkabı tarihinde ilkler arasında yer aldı . Özellikle , markanın yenilikçi tasarımlar ve kültür açısından zengin bir geçmişi vardır.

Tüm zamanların en çok satan adidas sneaker ayakkabılarına ait bir liste yapmaya çalıştık.


Tüm Zamanların En çok Satan Unutulmayan Adidas Efsaneleri

Adidas Superstar

Klasik spor ayakkabıların krallarından biriyle başlayalım , süperstar… 1969’da basketbol dünyası, adidas’ın en son basketbol ayakkabısı olan Superstar’a aşık oldu. İlginç bir şekilde, bu ayakkabıyı bu kadar giyilebilir kılan tüm tasarım ayrıntıları, 70’lerin başında mükemmel bir basketbol ayakkabısı olmasını sağlıyor.

süper strar - adidas sneaker - best adidas
adidas süperstar

Adidas İtalia

Italia modeli, popülerlik nedenleriyle diğer eski tarz adidas silüetlerini yansıtıyor. Tarihsel olarak, 1960’larda geri döndü. Adidas Italia o kadar popüler hale geldi ki, Roma’daki Oyunlar sırasında Olimpiyatçıların birincil ayakkabısı haline geldi.

italia - adidas ayakkabı
adidas italia

Adidas Gazelle

Ayakkabı 1968’de piyasaya çıktığında bu hikaye değişir. Gazelle’nin piyasaya sürülmesi, 1970’lerde ve 80’lerde koşu ayakkabısı tasarımcıları arasında süet ayakkabıların silahlanma yarışının habercisi oldu.

aidas gazelle - en çok satanlar - adidas
adidas gazelle

Adias Samba

Samba, 1950’de futbolculara yönelik bir performans ayakkabısı olarak piyasaya çıktı, ancak İngiltere gibi ülkelerde yeni bir anlam kazanıyor. Burada Samba, holigan olarak bilinen bir grup için tercih edilen ayakkabıdır. Bunlar tutkulu, kabadayı ve gürültülü bir futbol hayranları topluluğu.

 

samba - adidas - sneaker
adidas samba

Adidas Stockholm

Bu model, diğer eski tarz adidas ayakkabılarıyla aynı nedenden dolayı tarih boyunca popülerdir. Minimalizm zamanla tercüme edilir. Buna ek olarak, adidas Stockholm’de İsveç bayrağına haykıran bir renk seçeneği bulunuyor. Bu sadece genel çekiciliğine katkıda bulunur ve onu kolay bir satıcı haline getirir.

 

ayakkabı - spor - adidas
adidas stockholm

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu